sacred geometry header image with logo
Lapa atjaunota 2023. gada 04. februārī.

Šrī Aurobindo

Dievišķās dzīves likums

Šrī vatsa

Šrī vatsa. Bezgalības mezgls. Laimes zīme

"Prieks par visumu un visu, ko tas ietver, ir pasaulīgās eksistences mērķis, bet atsacīšanās no visām vēlmēm ir nosacījums neierobežotam priekam par visu to. Atsacīšanās prasība nav pašatteikšanās vai fiziskas atstatīšanas morāli spaidi, bet gan pilnīga gara atbrīvošana no jebkuras lietu formas iekāres.

Šīs atbrīves noteikumi ir brīvība no egoisma, un tā rezultātā, brīvība no personiskām vēlmēm. Praktiski šī atsacīšanās nozīmē, ka nekas visā visumā nav jāaplūko kā īpašumā nepieciešama lieta, ne arī kā piederošs citam un nevis pašam, ne arī kā alkatības objekts sirdī vai apziņā.

Šāda attieksme ir balstīta uz izpratni par vienotību. Jo jau ir sacīts, ka visas dvēseles ir vienotas piederībā Patībai, Kungam; un, lai arī Kungs iemīt katrā objektā it kā atsevišķi, tomēr visas lietas pastāv šajā Patībā un nevis ārpus tās.

Tādēļ ar Ego pārspēšanu un vienas Patības aptveršanu, mums pieder vesels visums vienā kosmiskā apziņā, un nav vajadzības pēc fiziskas piederības. Vienotība ar Kungu ir iespēja bezgalīgam brīvam priekam visās lietās, un mums nav vajadzības alkt.

Esot vienotam ar visām būtnēm, mūs pārņem viņu, mūsu un Kosmiskajā Esamības priekā, sajūsma par universālo pašizpausmi. Tikai ar šo reiz transcendento un vispārējo Ānandu [1] cilvēks var atbrīvoties savā dvēselē un tomēr dzīvot pasaulē ar pilnībā darbīgu Kunga Dzīvi Viņa kustības visumā."

Tulkots un citēts pēc: The Complete Works of Sri Aurobindo, Volume 17, 2003, p.18., © Sri Aurobindo Ashram Trust

Iesaki arī citiem:

(Pēc mājaslapas pārejas uz https (secure connection) versiju zaudēti simtiem Facebook "Share")


Atsauces, skaidrojumi un saīsinājumi

1No sanskrita Ānanda - svētlaime